Rok se s rokem sešel a naše společnost byla opět hrdým partnerem charitativního Běhu upřímných srdcí na Jezeře Milada. Tentokrát již pod hlavičkou BioLife.

Celý výtěžek z letošní akce bude věnován Lindě, 16leté holčičce s těžkým kombinovaným postiženým (autismus s psychomotorickou retardací a těžkým skoliotickým postižením páteře), se kterou se život nemazlil. Její maminka, jenž se stará ještě o mladší dceru, to jako samoživitelka nemá vůbec jednoduché. Linda je velmi šikovná, miluje hudbu a sama se podle sluchu naučila hrát na klavír. Její pohyb je limitován právě postižením páteře.

Organizátoři letos zaznamenali historicky nejvyšší účast, která sčítala téměř 300 dospělých běžců. Na start firemní štafety 3x 1 km jsme tentokrát postavili jeden tým (Kohoutek, Kavalírová, Buben). V silné konkurenci jsme obstáli na jedničku a umístili jsme se na krásném 8. místě z 29 s celkovým časem 13:38.

V průběhu dne jsme se navíc věnovali i osvětě stran darování krevní plasmy, podpoře zdraví a zdravého životního stylu. Akce byla opět doplněna o ukázky hasičské techniky, záchrany života na souši i ve vodě a nechyběly skvělé výkony hasičů během štafetového závodu v plné výbavě s aktivním dechovým vybavením.

Závěr 8. ročníku akce patřil tradičně závodu na 5 km, kde nechyběl náš věrný dárce, kterému nakonec patřilo „pouze“ 2. místo.

Nadační fond za celou dobu svého působení podpořil 55 dětí a celkově věnoval 2 268 460 Kč na dobrou věc. (Transparentní účet 218164200/0600.) Letošní výtěžek z akce byl krásných 32 800 Kč, celkově se letos Lindě podaří přispět 108 080 Kč na financování nákladných fyzioterapií, tak aby se její možnosti pohybu nezhoršovaly a nehrozily další komplikace.

Největší radost všem udělal úsměv, který se nám podařil vykouzlit na Lindině obličeji.

To ale není vše. Již nyní organizátoři akce a někteří dobrovolníci z řad hasičů stejně jako každý rok domlouvají společný termín na odběr plazmy v centru BioLife tak, aby mohli příspěvek pro Lindu ještě navýšit.