Zástupci našich center v Ústí a Mostě se v průběhu října zúčastnili dvou akcí, které byly pořádány organizací Hasičovo, jejímž jsme dlouhodobým partnerem. Cílem bylo podpořit vzájemnou spolupráci a informovat o možnostech dárcovství plazmy a jeho důležitosti.

Organizace Hasičovo dlouhodobě spolupracuje se sbory dobrovolných hasičů i s profesionálními jednotkami napříč ČR. Dobrovolných hasičů je v současné době přibližně 350 tisíc a značná část z nich se účastní požárních sportů a právě s požárními sporty byly spojeny i akce, kterých jsme byly součástí.

První z nich bylo finále Tohatsu Fire Cupu a Stimax Cupu 2023 na stadionu v Chomutově. Událost byla vyvrcholením celorepublikových soutěží v hasičských sportovních disciplínách a své síly zde poměřilo přes 700 soutěžících.

Druhá akce s názvem Hazmburský hasič se pak uskutečnila v malebné lokalitě obce Klapý pod zříceninou hradu Hazmburk, kde účastníci závodili v krosovém běhu terénem v plné výbavě. I tady byla hojná účast, a to 400 závodníků.

Máme velkou radost, že jsme mohli být součástí obou závodů a těšíme se na další spolupráci s SDH a organizací Hasičovo, kterou budeme rozvíjet při charitativních akcích a odběrech pro podporu dobré věci.